CCC Polkowice vs Artego Bydgoszcz

Wyniki

EBLK PLAY-OFF 2017/2018 FINAŁ

CCC Polkowice
Artego Bydgoszcz
59 - 46
Final Score
1 2 3 4 DO W
CCC Polkowice 22 15 10 12 - 59
Artego Bydgoszcz 12 8 7 19 - 46
ZBI
31
AST
18
PRZ
13
BLK
3
FAU
20
ZBI
29
AST
12
PRZ
6
BLK
1
FAU
20
Statystyki Meczu
46.0%
Skuteczność rzutów z gry
0.0%
Skuteczność rzutów za 3
50.0%
Skuteczność rzutów osobistych
34.0%
Skuteczność rzutów z gry
11.1%
Skuteczność rzutów za 3
53.3%
Skuteczność rzutów osobistych

Relacja

CCC Polkowice pokonało Artego Bydgoszcz 59:46 w trzecim meczu wielkiego finału Energa Basket Ligi Kobiet i tym samym zawodniczki trenera Marosa Kovacika sięgnęły po mistrzostwo Polski!

Gospodynie doskonale weszły w ten mecz. Po zaledwie czterech minutach i kolejnym trafieniu Temitope Fagbenle prowadziły już 12:2. Artego grało nerwowo, popełniało proste straty, a polkowiczanki świetnie to wykorzystywały. Co prawda później przyjezdne zaczęły grać trochę lepiej w ofensywie, ale po 10 minutach było już 22:12. Drugą część meczu zespół trenera Marosa Kovacika rozpoczął od… serii 9:2. CCC było zdecydowanie lepsze, a w pewnym momencie miało nawet 19 punktów przewagi. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:20.

Na początku trzeciej kwarty obie drużyny miały problemy ze skutecznością, ale to stawiało w zdecydowanie lepszej sytuacji gospodynie. Później bardzo aktywna była Jennifer O’Neill, ale nawet jej akcje nie zmniejszały efektywnie strat. CCC cały czas kontrolowały wydarzenia na parkiecie, a coraz więcej punktów zdobywała Alysha Clark. Po 30 minutach było 47:27. W pewnym momencie czwartej kwarty prowadzenie polkowiczanek jeszcze rosło – nie pozostawało im już nic innego, jak tylko pilnowanie wyniku. Ostatecznie CCC zwyciężyło 59:46 i mogło cieszyć się ze złotych medali w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet.

Artemis Spanou zanotowała w tym spotkaniu 15 punktów dla gospodyń. Jennifer O’Neill zdobyła 18 punktów dla przyjezdnych.

Polkowiczanki w całej fazie play-off nie przegrały żadnego spotkania. To drugie mistrzostwo ekipy z Polkowic w historii klubu.

basketligakobiet.pl

Transmisja z meczu dostępna TUTAJ

CCC Polkowice

Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
 593118133235046.0020.0102050.08231520

Artego Bydgoszcz

# Zawodnik Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
00Jennifer O’Neillrozgrywająca / rzucająca18503071450.01333.33650.00524
5Katarzyna Kocajśrodkowa000000000000000000
7Agnieszka Szott-Hejmejniska skrzydłowa642003933.3040.0020.01350
8Elżbieta Międzikrzucająca300001616.71616.70000042
10Dragana Stankovićśrodkowa572112450.00001250.03434
11Denesha Stallworthśrodkowa22010040.000022100.00212
12Julia Adamowiczniska skrzydłowa422001250.0010.02366.71102
13Julie McBriderozgrywająca265001616.7040.00002452
14Karolina Pobożysilna skrzydłowa / środkowa220001333.30000000212
24Paulina Kuczyńskaniska skrzydłowa000000000000000000
25Sylwia Bujniakrozgrywająca / rzucająca000000000000000000
63Justyna Żurowska-Cegielskasilna skrzydłowa411102540.00000000102
 Suma 46291261185334.021811.181553.37222120

Szczegóły

Data Czas Rozgrywki Sezon Kolejka
30 kwietnia 2018 18:45 EBLK PLAY-OFF 2017/2018 FINAŁ 3