38.7%
36.8%
68.8%

Relacja

W 3 kolejce rozgrywek EuroCup Artego Bydgoszcz we własnej hali musiało uznać wyższość Spartaka Moskwa Vidnoje przegrywając 65:66.
Bydgoszczanki przez pierwsze 4 minuty gry nie były w stanie trafić do kosza Rosjanek. Nie udawało się to z dystansu Elżbiecie Międzik i Agnieszce Szott-Hejmej, oraz spod kosza Ziomarze Morrison. Dopiero przy stanie 0:6, rzutem za 3 punkty kosz odczarowała kapitan bydgoskiego zespołu.
W kolejnych minutach nasz zespół znalazł sposób na obronę gości. Dużo punktów Artego zdobywało spod kosza i pierwszą kwartę zakończyło prowadzeniem 15:14. Wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyby nie problemy ze skutecznością na linii rzutów osobistych Dragany Stankovic. Serbska środkowa nadrabiała jednak defensywą, gdzie kilkukrotnie zablokowała próby rzutów zawodniczek Spartaka.
W drugiej kwarcie cały czas oglądaliśmy wyrównaną walkę, a przewagę zespół z Moskwy wypracował sobie w ostatnich minutach i na przerwę zszedł z prowadzeniem 35:30.
W drugiej połowie przewaga Spartaka wynosiła nawet 16 punktów, jednak bydgoszczanki konsekwentnie odrabiały straty i w ostatniej minucie meczu miały szansę na zwycięstwo. Niestety decydującą piłka nie znalazła drogi do kosza i Artego zanotowało pierwszą porażkę w rozgrywkach EuroCup w tym sezonie.

Filmy

# Zawodnik Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU