44.6%
36.4%
80.0%

Relacja

W pierwszym spotkaniu rozgrywek EuroCup Women Artego Bydgoszcz we własnej hali pokonało InvestInTheWest ENEA Gorzów Wielkopolski 92:74
Początek meczu był bardzo wyrównany, obie drużyny skupiły się na obronie "obwodu", a punkty padały głównie po akcjach podkoszowych. W zespole Artego najaktywniejsza była Dragana Stankovic, z kolei w ekipie Gorzowskiej Sharnee Zoll obsługiwała dokładnymi dograniami pod kosz Kyare Linskens. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi i po 10 minutach mieliśmy wynik 19:20.
Drugą część bardzo dobrze rozpoczęło Artego. Bydgoszczanki zdobyły 17 punktów z rzędu, a niemoc gorzowianek w ataku przełamała dopiero po 5 minutach gry Sharnee Zoll. Szybko uzyskana przewaga pozwoliła Artego zejść na przerwę z wynikiem 47:32
Po przerwie Gorzowianki rzuciły się do odrabiania strat. Defensywa gości dobrze "czytała grę" bydgoszczanek i po kilku przechwytach zakończonych celnymi rzutami na tablicy mieliśmy wynik 50:41. To jednak wszystko na co stać dziś było Akademiczki. W ostatniej kwarcie Artego przypieczętowało efektowne zwycięstwo. Cichą bohaterką dzisiejszego meczu była niewątpliwie Paulina Kuczyńska. Juniorka bydgoskiego klubu zapisała na swoim koncie 10 punktów (wszystkie w drugiej połowie), trafiając do kosza w ważnych momentach spotkania.

Filmy

# Zawodnik Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU