Artego Bydgoszcz vs CCC Polkowice

Wyniki

EBLK PLAY-OFF 2017/2018 FINAŁ

Artego Bydgoszcz
CCC Polkowice
66 - 76
Final Score
1 2 3 4 DO W
Artego Bydgoszcz 23 20 8 15 - 66
CCC Polkowice 17 18 19 22 - 76
ZBI
25
AST
17
PRZ
7
BLK
3
FAU
16
ZBI
26
AST
21
PRZ
7
BLK
2
FAU
19
Statystyki Meczu
54.2%
Skuteczność rzutów z gry
38.9%
Skuteczność rzutów za 3
63.6%
Skuteczność rzutów osobistych
45.8%
Skuteczność rzutów z gry
44.4%
Skuteczność rzutów za 3
93.3%
Skuteczność rzutów osobistych

Relacja

W pierwszym meczu finałowym Energa Basket Ligi Kobiet CCC Polkowice pokonało Artego Bydgoszcz 76:66.

Od początku meczu oba zespoły zacieśniły defensywę pod koszem i punkty padały z dalszej odległości. Dla CCC z dystansu trafiały Weronika Gajda i Alysha Clark, z kolei w Artego odpowiadały Jennifer O'Neill i Julie McBride. W kolejnych minutach Artego zaczęło zyskiwać przewagę. Kolejne trzypunktowe rzuty O'Neill, Julie McBride i Elżbiety Międzik znajdowały drogę do kosza i bydgoszczanki po 8 minutach gry prowadziły już 21:10. CCC miało duże problemy z przebiciem się pod kosz gospodyń, nieskuteczne próbowały czynić to Bojovic, Fagbenle i Gajda. Wynik pierwszej kwarty na 23:17 dla Artego ustaliła Alysha Clark.

W drugiej kwarcie gospodynie utrzymywały wypracowaną przewagę, a duża w tym zasługa Agnieszki Szott-Hejmej która po wejściu na parkiet dwukrotnie trafiła z dystansu, a w tej części zdobyła 10 punktów. Artego na przerwę zeszło z prowadzeniem 43:35.

Pierwsze punkty po przerwie padły dopiero w drugiej minucie gry, kiedy to po swoim przechwycie Temitope Fagbenle zakończyła akcję celnym rzutem spod kosza. Kolejne dwie minuty wystarczyły Polkowiczankom by odrobić straty i wyjść na prowadzenie 45:43. Mimo ambitnej walki Artego nie udało się przejąć kontroli nad spotkaniem. W decydującej części CCC do zwycięstwa poprowadziła Weronika Gajda dwukrotnie trafiając za 3 punkty.

Transmisja z meczu dostępna TUTAJ

 

Artego Bydgoszcz

# Zawodnik Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
00Jennifer O’Neillrozgrywająca / rzucająca1242205955.61250.011100.02234
7Agnieszka Szott-Hejmejniska skrzydłowa1620006966.73560.01425.00233
8Elżbieta Międzikrzucająca754003742.91520.00001412
10Dragana Stankovićśrodkowa1451137977.80000001414
11Denesha Stallworthśrodkowa441001333.300022100.01341
12Julia Adamowiczniska skrzydłowa00000010.0010.00000010
13Julie McBriderozgrywająca1159203837.52540.03475.00551
63Justyna Żurowska-Cegielskasilna skrzydłowa200201250.00000000031
 Suma 66251773264854.271838.971163.65202116

CCC Polkowice

Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
 76262172275945.881844.4141593.37191319

Szczegóły

Data Czas Rozgrywki Sezon Kolejka
26 kwietnia 2018 (czwartek) 17:00 EBLK PLAY-OFF 2017/2018 FINAŁ 1