Artego Bydgoszcz vs Basket 90 Gdynia

Wyniki

EBLK PLAY-OFF 2017/2018 ĆWIERĆFINAŁ A

Artego Bydgoszcz
Arka Gdynia
91 - 86
Final Score
1 2 3 4 DO W
Artego Bydgoszcz 19 24 16 18 14 91
Arka Gdynia 18 17 24 18 9 86
ZBI
33
AST
17
PRZ
10
BLK
2
FAU
19
ZBI
34
AST
18
PRZ
6
BLK
2
FAU
28
Statystyki Meczu
46.0%
Skuteczność rzutów z gry
41.2%
Skuteczność rzutów za 3
74.3%
Skuteczność rzutów osobistych
51.6%
Skuteczność rzutów z gry
52.4%
Skuteczność rzutów za 3
55.0%
Skuteczność rzutów osobistych

Relacja

Artego wyrównało stan rywalizacji ćwierćfinałowej Energa Basket Ligi Kobiet. Bydgoszczanki pokonały po dogrywce Basket 90 Gdynia 91:86.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od serii rzutów z dystansu. W ekipie z Gdyni trafiały Kamila Podgórna która otworzyła wynik meczu, oraz Sofia Aleksandravicius. W Artego natychmiastowo odpowiadała Elżbieta Międzik i po 4 minutach gry mieliśmy remis 10:10. Chociaż defensywa bydgoszczanek wyglądała dziś znacznie lepiej niż w pierwszym meczu, to jednak nie były one w stanie zatrzymać szarżującej pod koszem Kehleah Cooper (13 pkt. w pierwszej połowie). Gospodyniom kilku punktową przewagę udało się wypracować dopiero na początku drugiej kwarty po skutecznych akcjach 2+1 Jennifer O’Neill i Dragany Stankovic. Zawodniczki Tomasza Herkta były też niemal bezbłędne w ataku i na przerwę zeszły z prowadzeniem 43:35.

Cała przewagę miejscowe roztrwoniły jednak już na początku drugiej połowy, kiedy to przez pierwsze 4 minuty gry nie potrafiły trafić do kosza, a gdynianki w tym czasie zdobyły 12 punktów z rzędu. Niemoc ofensywną Artego przełamała dopiero O’Neill kończąc akcje podkoszowe. Grę Artego odmieniło wejście na parkiet Agnieszki Szott-Hejmej, której zawodniczki Basketu nie były w stanie przepisowo zatrzymać, a po faulach bydgoska skrzydłowa skutecznie egzekwowała rzuty wolne (4/5). Przed decydującą kwartą mieliśmy remis 59:59.

Ostatnia kwarta nie przyniosła rozstrzygnięcia, zakończyła się remisem i kibiców czekało dodatkowe 5 minut emocji. Wojnę nerwów w dogrywce lepiej wytrzymało Artego, a szczególnie Jennifer O’Neill która w decydującym momencie nie myliła się z linii rzutów wolnych.

Filmy

Artego Bydgoszcz

# Zawodnik Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
00Jennifer O’Neillrozgrywająca / rzucająca21311051338.51250.0101283.30341
7Agnieszka Szott-Hejmejniska skrzydłowa1302003560.02366.75862.50011
8Elżbieta Międzikrzucająca911103650.03475.00000112
10Dragana Stankovićśrodkowa161123261346.20004580.04744
11Denesha Stallworthśrodkowa7101102728.60003475.04612
12Julia Adamowiczniska skrzydłowa000000000000000000
13Julie McBriderozgrywająca164104061346.21714.33475.00415
63Justyna Żurowska-Cegielskasilna skrzydłowa940004666.7010.01250.01314
 Suma 913317102296346.071741.2263574.39241319

Arka Gdynia

Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
 86341862326251.6112152.4112055.05291628

Szczegóły

Data Czas Rozgrywki Sezon Kolejka
4 kwietnia 2018 (środa) 18:00 EBLK PLAY-OFF 2017/2018 ĆWIERĆFINAŁ A 2