Artego Bydgoszcz vs Basket 90 Gdynia

Wyniki

EBLK PLAY-OFF 2017/2018 ĆWIERĆFINAŁ A

Artego Bydgoszcz
Arka Gdynia
67 - 72
Final Score
1 2 3 4 DO W
Artego Bydgoszcz 24 8 19 15 - 67
Arka Gdynia 14 22 13 23 - 72
ZBI
30
AST
16
PRZ
6
BLK
0
FAU
20
ZBI
29
AST
21
PRZ
10
BLK
1
FAU
22
Statystyki Meczu
45.3%
Skuteczność rzutów z gry
18.8%
Skuteczność rzutów za 3
72.7%
Skuteczność rzutów osobistych
44.6%
Skuteczność rzutów z gry
45.0%
Skuteczność rzutów za 3
72.2%
Skuteczność rzutów osobistych

Relacja

W pierwszym meczu ćwierćfinału Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz po zaciętym spotkaniu przegrało we własnej hali z Basket 90 Gdynia 67:72 Przed spotkaniem trener Artego Tomasz Herkt otrzymał statuetkę dla najlepszego szkoleniowca w rundzie zasadniczej.

Mecz lepiej rozpoczęło Artego, które po niespełna dwóch minutach prowadziło 6:0. Łatwo pod kosz przedostawały się Dennesha Stallworth i Dragana Stankowski, a dwa punkty z pół dystansu dorzuciła Elżbieta Międzik. W kolejnych minutach gdynianki broniły znacznie lepiej i zdołały odrobić straty, jednak końcówka pierwszej części to zdecydowana przewaga bydgoszczanek. Celne rzuty z dystansu Elżbiety Międzik i Julie McBride, oraz dobra gra pod koszem Stallworth sprawiły że Artego na pierwszą przerwę schodziło prowadząc 25:14.

Druga odsłona to zdecydowana dominacja Basketu. Gdynianki do ataku poderwała Victoria Jankoska (12 punktów w tej kwarcie), trzykrotnie trafiając z dystansu i po pierwszej połowie to Basket prowadził w Bydgoszczy 33:36.

Po przerwie koszykarki obu zespołów zafundowały kibicom emocje na najwyższym poziomie. Na parkiecie przez całą drugą połowę trwała prawdziwa bitwa o każdą piłkę. Ostatecznie lepie z niej wyszły zawodniczki gości, które na minutę przed końcem meczu prowadziły różnicą 7 punktów i mimo ostatniego zrywu Artego nie dały sobie wydrzeć wygranej. W rywalizacji do 3 zwycięstw Basket 90 Gdynia prowadzi 1:0, a kolejne spotkanie w Artego Arenie już jutro o godzinie 18:00

Filmy

Artego Bydgoszcz

# Zawodnik Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
00Jennifer O’Neillrozgrywająca / rzucająca512101616.7010.03475.00125
7Agnieszka Szott-Hejmejniska skrzydłowa632001520.0020.044100.01202
8Elżbieta Międzikrzucająca532002825.01616.70000324
10Dragana Stankovićśrodkowa980104944.40001333.33533
11Denesha Stallworthśrodkowa23412091090.00005771.42212
12Julia Adamowiczniska skrzydłowa000000000000000000
13Julie McBriderozgrywająca15782051145.52633.33475.01632
63Justyna Żurowska-Cegielskasilna skrzydłowa441002450.0010.00001322
 Suma 67301660245345.331618.8162272.78221320

Arka Gdynia

Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
 722921101255644.692045.0131872.27221222

Szczegóły

Data Czas Rozgrywki Sezon Kolejka
3 kwietnia 2018 (wtorek) 18:00 EBLK PLAY-OFF 2017/2018 ĆWIERĆFINAŁ A 1