0%
0%
0%

Podsumowanie

W pierwszym meczu play off Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz przegrało ze Ślęzą Wrocław 61:69.

Ślęza od początku meczu grała lepiej i skuteczniej. Po trzech minutach gry wrocławianki prowadziły 6:0, a pierwsze punkty z gry Artego zdobyło dopiero w 7 minucie gry przy stanie 4:14. Bydgoszczankom z trudem przychodziło odrabianie strat, zwłaszcza przy bardzo niskiej skuteczności w „pomalowanym” polu. Dobrze jednak spisywały się w obronie, zwłaszcza na bronionej tablicy co w ostatnich meczach było sporym mankamentem gospodyń i po 10 minutach przegrywały 15:20.

Drugą część Ślęza rozpoczęła od trafienia z dystansu Terezi Palenikovej powiększając prowadzenie do 8 oczek, jednak przez kolejne 5 minut wrocławianki nie potrafiły znaleźć drogi do kosza. Wykorzystało to Artego, które punktując głównie z rzutów osobistych doprowadziło do wyniku 22:23. Pierwsze prowadzenie bydgoszczanki objęły po kolejnych rzutach wolnych Julie McBride, a przewaga miejscowych wyraźnie odblokowała w ataku oba zespoły które zaczęły walczyć „kosz za kosz”.

Wynik do przerwy na 39:33 dla Ślęzy ustaliła Karina Szybała rzucając z dystansu.

W drugiej połowie bydgoszczanki nadal prezentowały dobrą obronę, jednak wciąż nie potrafiły przełożyć tego na skuteczną grę w ataku by odrobić straty. Dodatkowo trener Tomasz Herkt musiał radzić sobie bez Agnieszki Szott-Hejmej która po niesportowym faulu Marissy Kastanek doznała kontuzji i musiała opuścić parkiet. W ostatniej części Ślęza cały czas kontrolowała wypracowaną przewagę dowożąc zwycięstwo do końca.

Drugie spotkanie ćwierćfinałowe już jutro ponownie w Bydgoszczy, a rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.