Artego Bydgoszcz vs Widzew Łódź

Wyniki

EBLK 2017/2018

Artego Bydgoszcz
Widzew Łódź
75 - 59
Final Score
1 2 3 4 DO W
Artego Bydgoszcz 16 17 29 13 - 75
Widzew Łódź 17 14 15 3 - 59
ZBI
31
AST
15
PRZ
13
BLK
1
FAU
17
ZBI
37
AST
13
PRZ
8
BLK
1
FAU
19
Statystyki Meczu
44.8%
Skuteczność rzutów z gry
31.3%
Skuteczność rzutów za 3
81.8%
Skuteczność rzutów osobistych
33.9%
Skuteczność rzutów z gry
41.7%
Skuteczność rzutów za 3
87.5%
Skuteczność rzutów osobistych

Relacja

W 14 kolejce Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz pokonało Widzew Łódź 75:59.

Artego przystąpiło do meczu w zaledwie ośmioosobowym zestawieniu, ze względu na udział części zawodniczek w finale turnieju strefowego U22 w Aleksandrowie Łódzkim.

Mecz rozpoczął się od skutecznego szybkiego ataku Julie McBride – Elżbieta Międzik zakończonego przez kapitan Artego. W kolejnych minutach bydgoszczanki zwiększyły swoją przewagę i wydawało się że podrażnione czwartkową porażka w EuroCup odniosą zdecydowane zwycięstwo. Zawodniczki trenera Tomasza Herkta starały się grać efektownie i często dzieliły się piłką, jednak Widzew skutecznie bronił się przed ich atakami, a po serii trafień Klaudii Gertchen i lepszej grze na atakowanej tablicy wyszedł na prowadzenie i wygrał tą odsłonę 17:16.

W drugiej części nadal oglądaliśmy bardzo wyrównaną rywalizacje i żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi, ale dzięki znacznie lepszej grze na bronionej tablicy to miejscowe na przerwę schodziło z prowadzeniem 33:31.

Dopiero w drugiej połowie na parkiecie zaznaczyła się wyraźna przewaga Artego, które po dobrym fragmencie gry i serii celnych rzutów Julii Adamowicz prowadziło już 56:42. Do końca meczu sytuacja już się nie zmieniła i Artego mimo osłabionego składu utrzymało pewne zwycięstwo do końca.

Filmy

Artego Bydgoszcz

# Zawodnik Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
00Jennifer O’Neillrozgrywająca / rzucająca523102633.3020.01250.01123
7Agnieszka Szott-Hejmejniska skrzydłowa2201000000022100.00211
8Elżbieta Międzikrzucająca541102728.61333.30001300
10Dragana Stankovićśrodkowa12611151050.000022100.01513
11Denesha Stallworthśrodkowa750003650.000011100.01423
12Julia Adamowiczniska skrzydłowa1531204757.13560.04666.71222
13Julie McBriderozgrywająca15974051241.71616.74580.01822
63Justyna Żurowska-Cegielskasilna skrzydłowa14023051050.000044100.00053
 Suma 753115131265844.851631.3182281.86251517

Widzew Łódź

# Zawodnik Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
Zawodniczki Widzew Łódź-000000000000000000
 Suma 59371381216233.9102441.77887.513242219

Szczegóły

Data Czas Rozgrywki Sezon Kolejka
6 stycznia 2018 (sobota) 17:00 EBLK 2017/2018 14