0%
0%
0%

Podsumowanie

Artego sensacyjnie uległo dziś we własnej hali beniaminkowi AZS Uniwersytet Gdański 73:81. Niespodziewanie mecz zdecydowanie lepiej zaczął AZS, który szybko objął prowadzenie i długo kontrolował przebieg sytuacji na boisku. Po 4 minutach drużyna gości prowadziła 13:6 grając na wysokiej skuteczności rzutów z gry, a zwłaszcza z dystansu. Artego mozolnie odrabiało jednak straty i w ostatniej minucie wyszło na prowadzenie 23:22. W drugiej kwarcie gdańszczanki bardzo dobrze radziły sobie w defensywie, skutecznie wyłączając z gry liderki Artego Jennifer O'Neill i Brianne Kiesel, a pod koszem Anna Pachurina skutecznie ograniczyła poczynania Laury Miškinienė. AZS prezentował bardzo dobry defens i utrzymywał skuteczność w ataku (w pierwszej połowie aż 7 trafień z dystansu), dzięki czemu na przerwę zszedł z prowadzeniem 46:43.
W drugiej połowie Artego nie potrafiło znaleźć sposobu na skuteczną grę gości, a w dodatku zawodniczki gospodarzy często myliły się w rzutach nawet z najbliższych odległości. Przyjezdne dzięki ogromnej determinacji odniosły dziś zasłużone zwycięstwo, które znacznie przybliża je do utrzymania w Energa Basket Lidze Kobiet, a sytuacja Artego w walce o 2 miejsce po rundzie zasadniczej mocno się skomplikowała.