Artego Bydgoszcz vs Wisła CanPack Kraków

Wyniki

Puchar Polski 2017/2018

Artego Bydgoszcz
Wisła Kraków
77 - 53
Final Score
1 2 3 4 DO W
Artego Bydgoszcz 19 25 12 21 - 77
Wisła Kraków 14 14 14 11 - 53
ZBI
27
AST
16
PRZ
10
BLK
1
FAU
18
ZBI
25
AST
12
PRZ
6
BLK
0
FAU
15
Statystyki Meczu
52.5%
Skuteczność rzutów z gry
38.9%
Skuteczność rzutów za 3
88.9%
Skuteczność rzutów osobistych
41.7%
Skuteczność rzutów z gry
15.4%
Skuteczność rzutów za 3
73.3%
Skuteczność rzutów osobistych

Podsumowanie

W finale Pucharu Polski koszykarki Artego Bydgoszcz pokonały Wisłę Can-Pack Kraków 77:53, zdobywając to trofeum po raz pierwszy w historii. Spotkanie przybrało nieoczekiwany przebieg, bowiem poza premierową kwartą przewaga bydgoszczanek nie podlegała dyskusji.
 
 
Wiślaczki przystąpiły do gry z dużym animuszem, gdyż tylko tak należy określić prowadzenie 0:7 na początku spotkania. Bydgoszczanki nie zamierzały odpuszczać i po skutecznych akcjach Julie McBride i Deneshy Stallworth na tablicy widniał remis 7:7. Wymiana ciosów trwała dalej, lecz pod koniec kwarty do głosu zaczęły dochodzić zawodniczki Artego. Dobra forma rzutowa Jennifer O’Neill i celna „trójka” Julii Adamowicz pozwoliły uzyskać kilkupunktowe prowadzenie. Wisła ripostowała – m.in. skuteczna akcja Tamary Radocaj – lecz ostatecznie przegrała premierową odsłonę 19:14.
Druga kwarta stała pod znakiem systematycznego powiększania przewagi przez podopieczne Tomasza Herkta. W głównych rolach ponownie wystąpiły D. Stallworth (zdominowała strefę podkoszową) i J. McBride (jej podkoszowe wejścia przyprawiały krakowianki o zawrót głowy), a gdy do tego grona dołączyła J. O’Neill przewaga Artego wzrosła do 14 oczek. W szeregach Wisły walczyła Magdalena Ziętara (5 oczek, w tym akcja 2 plus 1), lecz w pojedynkę nie mogła przeciwstawić się rywalkom, które udały się do szatni z 16-punktową zaliczką – 44:28.
Choć dystans do ekipy znad Brdy był spory to wydawało się, że wicemistrzynie Polski nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Sam byłem tego zdania, ale… nic takiego nie miało miejsca. Wprawdzie efektowną serią 6 oczek z rzędu popisała się Giedre Labuckiene, lecz korzystnego rezultatu pilnowała J. McBride, która po profesorsku kontrolowała grę swojej drużyny. W efekcie po trzeciej kwarcie wynik brzmiał 56:42.
Analogiczny scenariusz kibice obserwowali w finałowej kwarcie. Nieuczciwe byłoby stwierdzenie, że koszykarki z Krakowa nie walczyły, czasem jednak znalezienie panaceum na poczynania rywalek jest niemożliwe i taka niemoc spotkała je w drugiej połowie. Klasą dla siebie w dalszym ciągu była J. McBride, którą wspierały Elżbieta Międzik, czy J. Adamowicz. Summa summarum zawodniczki Artego pokonały Wisłę 77:53, triumfując tym samym w turnieju finałowym Pucharu Polski. Zwycięstwo smakuje podwójnie, bowiem klub znad Brdy sięgnął po to trofeum po raz pierwszy. A MVP finału? Ta nagroda musiała powędrować do J. McBride.
 
Artego otrzymało w nagrodę Puchar, 10 tysięcy złotych oraz samochód Suzuki SX4 S-Cross użyczony do końca sezonu przez partnera Energa Basket Ligi Kobiet, Suzuki Motor Poland.

Artego Bydgoszcz

# Zawodnik PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
00Jennifer O’Neill11440051241.71250.00000400
7Agnieszka Szott-Hejmej441001333.300022100.00401
8Elżbieta Międzik950203742.93742.90003225
10Dragana Stanković850214666.70000002324
11Denesha Stallworth1211206875.00000000123
12Julia Adamowicz810003560.02366.7010.00101
13Julie McBride256101091752.91616.766100.02412
14Karolina Poboży000000000000000000
24Paulina Kuczyńska000000000000000000
63Justyna Żurowska-Cegielska01030010.00000000132
 Suma772716101315952.571838.98988.97201018

Wisła Kraków

# Zawodnik PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
 Suma530126020480213011150619615

Szczegóły

Data Czas Liga Sezon
21 stycznia 2018 (niedziela) 18:30 Puchar Polski 2017/2018

Poprzednie spotkania

EBLK 2017/2018

Artego Bydgoszcz
Wisła Kraków
67 - 78
Final Score