Artego Bydgoszcz vs Umea Udominate

Wyniki

Euro Cup 2017/2018

Artego Bydgoszcz
Umea Udominate
70 - 74
Final Score
1 2 3 4 DO W
Artego Bydgoszcz 17 18 12 23 - 70
Umea Udominate 15 20 29 10 - 74
ZBI
27
AST
14
PRZ
12
BLK
4
FAU
19
ZBI
37
AST
13
PRZ
7
BLK
3
FAU
21
Statystyki Meczu
38.1%
Skuteczność rzutów z gry
31.6%
Skuteczność rzutów za 3
72.7%
Skuteczność rzutów osobistych
49.0%
Skuteczność rzutów z gry
50.0%
Skuteczność rzutów za 3
73.9%
Skuteczność rzutów osobistych

Relacja

Koniec serii Artego Bydgoszcz. Po pięciu zwycięstwach w polskiej lidze i jednym pucharowym przyszła przegrana. Pierwsza w sezonie, w pierwszym w historii meczu Eurocup Women na własnym parkiecie –70:74 z Umea Udominate.

Mecz nr 2 grupy C był spotkaniem niepokonanych. W debiucie, ale na wyjeździe Artego pokonało 87:70 MBA Moskwa. Rywalki w pierwszym spotkaniu zwyciężyły 86:57 rosyjski SpartakVidnoje.

Pierwsze w Bydgoszczy punkty dla Artego w europejskich pucharach zdobyła w 9.sekundzie Dragana Stankovic. To było 2:0 dla liderek BLK. Po punktach z kontry Tiffany Brown szwedzki zespół objął prowadzenie 4:2 w 3 minucie. Wyrównała Stankovic po przechwycie Elżbiety Międzik. W 6. minucie rzut z dystansu Julie McBride ponownie dał bydgoszczankom remis (11-11). Dopiero punkty Jennifer O’Neill tuż przed syreną dały Artego prowadzenie 17:15 na koniec pierwszej kwarty. Zbiórki przegraliśmy w tym fragmencie 7-12.
Druga kwarta bardzo podobna w przebiegu do otwarcia: to bydgoszczanki goniły; nieco na własne życzenie, bo wiele ich rzutów z teoretycznie czystych pozycji nie docierało do kosza (skuteczność z gry do 14.minuty 47 proc. – 11/23). Szczęśliwie dla podopiecznych trenera Tomasza Herkta i rywalki były dalekie od perfekcji – (40 proc. – 9/22).W 16 minucie nasz szkoleniowiec zmuszony był poprosić o czas. Jego zespół przegrywał 24:31 po trafieniu z dystansu kapitan UmeiManteKvederaviciute. Sześć oczek pod rząd Julie McBride i mieliśmy na tablicy 30:32. Wynik przegranej 18:20 kwarty znowu ustaliła z dystansu O’Neill.

Artego źle weszło w drugą połowę. Po niespełna 4.minutach Umea prowadziła 49:38 (fragment 14-3) i znowu bydgoski zespół wezwał do siebie trener Herkt. Lisa Koop z Umea podwyższyła jednak wynik na 51:38. „Trójka” McBrdie na 54:34 w 26. minucie to był dopiero drugi celny rzut z gry Artego w tej części spotkania. Czwarte przewinienie osobiste odnotowała w jednej z kolejnych akcji najwyższa w ArtegoStankovic i powędrowała na ławkę w miejsce DeneshyStalworth. Do końca kwarty nie udało się zniwelować strat – rywalki prowadziły 64:47.
Zaledwie 2 punkty zdobyte przez 3.minuty ostatniej kwarty (Stankovic) nie ułatwiły pościgu za Umea.

W 36. minucie po trójce Julii Adamowicz było 70:59 a 72:62 także po trafieniu z dystansu Agnieszki Szott-Hejmej dwie minuty później. Wystarczyło wzmocnić pressing, by rywalki zaczęły się gubić – trójka Adamowicz na 10 sekund przed końcem – tylko 74:70 dla Umea.

Powiedzieli po meczu:
Tomasz Herkt, trener Artego: To były nasze najgorsze zawody od początku sezonu. Rozpieściły nas dotychczasowe zwycięstwa. Porażkę musimy wziąć na swoje barki.

Justyna Żurowska-Cegielska: Gratuluję rywalkom, ale gratuluję miastu Bydgoszcz i klubowi za to, że udało się zorganizować to spotkanie i przystąpić do rozgrywek EurocupWomen. To dla mnie wielka sprawa, że mogłam wystąpić w debiucie Bydgoszczy na tym szczeblu rozgrywek. Jak widać, trzeba tu być dwa razy tak skoncentrowanym, bo nie zna się rywalek tak dobrze jak w polskiej lidze.

Julian Martinez, trener Umea: Moje słowa uznania dla Artego za to co osiągnęły dotychczas jako zespół zbudowany w tym sezonie od podstaw. O przebiegu meczu zadecydowała nasza seria punktowa w trzeciej kwarcie. Odnieśliśmy bardzo cenne zwycięstwo.

Mante Kvederaviciute, kapitan Umea: Jestem szczęśliwa, że wygrałyśmy na trudnym terenie. Nie było łatwo, ale postawiłyśmy rywalkom odpowiednio trudne warunki.

W drugim meczu grupy C MBA Moskwa – Spartak MR Vidnoje 70:60

Filmy

Artego Bydgoszcz

# Zawodnik Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
00Jennifer O’Neillrozgrywająca / rzucająca11361041136.4030.03650.01211
7Agnieszka Szott-Hejmejniska skrzydłowa321101425.01250.00000203
8Elżbieta Międzikrzucająca423201520.0040.022100.00212
10Dragana Stankovićśrodkowa1120243742.90005683.32014
11Denesha Stallworthśrodkowa520102728.60001250.00233
12Julia Adamowiczniska skrzydłowa721102540.02366.71250.02011
13Julie McBriderozgrywająca16422061540.03742.911100.00422
14Karolina Pobożysilna skrzydłowa / środkowa22000020.000022100.02010
63Justyna Żurowska-Cegielskasilna skrzydłowa1181205771.400011100.04433
 Suma 702714124246338.161931.6162272.711161319

Umea Udominate

Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
 74371373255149.071450.0172373.98292021

Szczegóły

Data Czas Rozgrywki Sezon Kolejka
19 października 2017 (czwartek) 18:00 Euro Cup 2017/2018 2