Artego Bydgoszcz vs Sunreef Yachts PG

Wyniki

EBLK 2018/2019

Artego Bydgoszcz
Sunreef Yachts PG
78 - 70
Final Score
1 2 3 4 DO W
Artego Bydgoszcz 24 22 15 17 - 78
Sunreef Yachts PG 20 16 21 13 - 70
ZBI
35
AST
21
PRZ
8
BLK
3
FAU
17
ZBI
29
AST
13
PRZ
6
BLK
4
FAU
23
Statystyki Meczu
48.2%
Skuteczność rzutów z gry
27.3%
Skuteczność rzutów za 3
80.8%
Skuteczność rzutów osobistych
41.8%
Skuteczność rzutów z gry
23.8%
Skuteczność rzutów za 3
60.0%
Skuteczność rzutów osobistych

Relacja

W meczu 16 kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz we własnej hali pokonało Sunreef Yachts Politechnikę Gdańską 78:70

Bydgoszczanki bardzo chciały się zrehabilitować przed własną publicznością za nieudany występ w rozgrywkach EuroCup. Było to widoczne już od pierwszych minut spotkania, gra Artego wyglądała znacznie lepiej niż w poprzednich tygodniach. Bydgoszczanki przede wszystkim prezentowały bardzo dobrą skuteczność rzutów z gry, dużą waleczność w defensywie oraz pewność w walce o zbiórki. Po 10 minutach gospodynie prowadziły 24:20.

W drugiej części przewaga Artego powoli rosła. Bydgoszczanki nadal utrzymywały bardzo dobrą skuteczność rzutów z gry, a przy tym dzieliły się piłką wymieniając dużo celnych podań (do przerwy 11 asyst). Koszykarkom Tomasza Herkta udało się znacznie ograniczyć ofensywne poczynania liderki gdańskiego zespołu Maegan Conwright, która do przerwy miała na swoim koncie zaledwie 4 punkty. Jej rolę dobrze przejęła jednak rozgrywająca reprezentacji Polski Martyna Pyka która w pierwszej połowie rzuciła 11 pkt. Do przerwy Artego prowadziło 46:36.

Drugą połowę znacznie lepiej rozpoczęła drużyna gości. Po trafieniach Maegan Conwright i dwóch celnych rzutach z dystansu Sylwii Bujniak przewaga Artego zmalała do dwóch punktów 50:48. Mimo dużej ilości błędów w ataku w tej części, bydgoszczanki nadrabiały grą w obronie i nie pozwoliły odebrać sobie prowadzenia. Trzecia kwarta zakończyła się prowadzeniem gospodyń 61:57. W ostatniej części oba zespoły stoczyły na parkiecie prawdziwą bitwę. Do ostatniej minuty trwała walka o zwycięstwo. Ostatecznie w wojnie nerwów lepsze okazały się wicemistrzynie Polski które wygrały spotkanie z beniaminkiem 78:70

Filmy

Artego Bydgoszcz

# Zawodnik PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
4Tamara Radočaj341001250.00001250.01321
7Agnieszka Szott-Hejmej661101520.0020.04666.72421
8Elżbieta Międzik753013560.01333.30001401
10Dragana Stanković211123171070.00007977.83844
13Julie McBride806102728.6030.044100.00010
14Karolina Poboży413002633.30000000103
17Ziomara Morrison23742191560.011100.044100.01634
22Alexis Hornbuckle311101520.0010.011100.01012
24Paulina Kuczyńska3000011100.011100.00000011
 Suma78352183275648.231127.3212680.89261417

Sunreef Yachts PG

PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
7001364286705210915011181223

Szczegóły

Data Czas Rozgrywki Sezon Kolejka
3 lutego 2019 (niedziela) 17:00 EBLK 2018/2019 16

Poprzednie spotkania

EBLK 2018/2019

Sunreef Yachts PG
Artego Bydgoszcz
54 - 60
Final Score