36.4%
31.8%
83.3%

Relacja

W 2 kolejce rozgrywek, sezon 2018/19 w Energa Basket Lidze Kobiet zainaugurowały koszykarki Artego Bydgoszcz. Wicemistrzynie Polski we własnej hali pokonało ENEA AZS Poznań 92:75
Artego do meczu przystąpiło osłabione. Z powodu urazów, koleżanek na parkiecie wesprzeć nie mogły Julie McBride i Monica Engelmann. Rolę tej pierwszej bardzo dobrze przejęła debiutująca w barwach bydgoskiego zespołu Tamara Radocaj, która od pierwszych minut była bardzo aktywna na parkiecie, notując kilka przechwytów, a przy tym wymuszając faule poznanianek. Akademiczkom tylko raz udało się zyskać przewagę, kiedy to w połowie pierwszej kwarty prowadziły 6:5. Z każdą minutą widoczne było jednak większe doświadczenie gospodyń, które zaczęły przejmować inicjatywę i zyskiwać przewagę punktową. Pierwszą kwartę Artego wygrało 18:12. W drugiej odsłonie Artego prowadziło już różnicą 10 punktów (24:14) i wydawało się że będzie kontrolować przebieg spotkania, jednak dzięki skutecznej grze Julii Niemojewskiej i Ireny Matović tuż przed przerwą to drużyna gości wyszła na prowadzenie 34:33. Wynik pierwszej połowy ustaliła jednak kapitan bydgoszczanek Elżbieta Międzik po raz czwarty trafiając z dystansu.
Po przerwie bydgoscy kibice zobaczyli już dobrze znany sobie zespół Artego. Drużyna Tomasza Herkta przewyższała przeciwniczki w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Już w pierwszej minucie gry Dragana Stankovic zapisała na swoim koncie 7 punktów i 2 przechwyty, a całą kwarte Artego wygrało 41:17 ! W ostatnich 10 minutach poznaniankom udało się zmniejszyć nieco straty, jednak zwycięstwo gospodyń nie było ani przez moment zagrożone.

Filmy

# Zawodnik Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU