Enea AZS Poznań vs Artego Bydgoszcz

Wyniki

EBLK 2017/2018

Enea AZS Poznań
Artego Bydgoszcz
48 - 68
Final Score
1 2 3 4 DO W
Enea AZS Poznań 10 7 17 14 - 48
Artego Bydgoszcz 15 15 17 21 - 68
ZBI
34
AST
14
PRZ
8
BLK
0
FAU
16
ZBI
47
AST
18
PRZ
6
BLK
0
FAU
16
Statystyki Meczu
28.1%
Skuteczność rzutów z gry
12.5%
Skuteczność rzutów za 3
64.3%
Skuteczność rzutów osobistych
42.9%
Skuteczność rzutów z gry
44.4%
Skuteczność rzutów za 3
80.0%
Skuteczność rzutów osobistych

Relacja

W środowy wieczór Artego Bydgoszcz pokonało Eneę AZS Poznań 68:48. Kibice zobaczyli popis nieskuteczności obydwu zespołów, ale też zasłużone zwycięstwo gości.

Drużyna Artego jak na faworyta przystało bardzo mocno weszła w mecz. Po nieco ponad dwóch minutach bydgoszczanki prowadziły 7:0. Gospodynie bardzo długo nie mogły zdobyć punktów z gry. W pierwszej kwarcie Akademiczki miały zaledwie 15% skuteczność. To właśnie w dużej mierze niecelne rzuty zadecydowały o tym, że zawodniczki Tomasza Herkta po pierwszych dziesięciu minutach pięcioma punktami. W innym przypadku wynik mógłby oscylować wokół remisu.

W kolejnej odsłonie Akademiczki niewiele poprawiły swoją skuteczność (17%). Mogą jednak mówić o sporym pechu, ponieważ kilka razy piłka jakimś cudem wypadała z obręczy. Bydgoszczanki nie potrafiły wykorzystać rażącej nieskuteczności przeciwniczek i same myliły się w wielu dogodnych sytuacjach. Mimo to systematycznie zwiększały swoją przewagę prowadząc na półmetku 13 „oczkami”.

W trzeciej kwarcie kibice zobaczyli kilka rzutów zza linii 6,75, Dla zespołu gości trafiały Elżbieta Międzik, Jennifer O’Neill oraz Julie McBride, a dla Enei AZS Jazmine Davis, która kolejny raz nie grała najlepszego meczu. Ta część meczu była remisowa (17:17) i przed ostatnią kwartą Artego nie powiększyło swojego prowadzenia. Ostatnie 10 minut to w dalszym ciągu pełna kontrola tego spotkania przez zespół z Bydgoszczy, którego zwycięstwo nie było zagrożone ani przez moment.

 

Powiedzieli po meczu:

Tomasz Herkt (trener Artego Bydgoszcz): Cieszy nas zwycięstwo w Poznaniu. Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Wygraliśmy grę na tablicach i to bardzo ważne.

Justyna Żurowska-Cegielska (zawodniczka Artego Bydgoszcz): To zwycięstwo było dla nas istotne. Mogę podziękować rywalkom, że nie trafiały spod kosza, bo to utrudniłyby nam mecz.

Marek Lebiedziński (trener Enei AZS Poznań): Graliśmy bardzo nieskutecznie. Mój zespół pokazał charakter i z tego się niezmiernie cieszę.

Kinga Woźniak (zawodniczka Enei AZS Poznań): Gratuluję naszym rywalkom. Chcieliśmy pokazać serce i to zrobiłyśmy. Skuteczność nie była na takim poziomie jak chcieliśmy, ale na pewno wyciągniemy z tego spotkania wnioski.

Transmisja meczu TUTAJ

Enea AZS Poznań

# Zawodnik Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
Zawodniczki Enea AZS Poznań-000000000000000000
 Suma 48341480186428.132412.591464.312221016

Artego Bydgoszcz

# Zawodnik Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
00Jennifer O’Neillrozgrywająca / rzucająca15801041040.022100.01250.01722
7Agnieszka Szott-Hejmejniska skrzydłowa010000000000000101
8Elżbieta Międzikrzucająca151110020.05862.50000133
10Dragana Stankovićśrodkowa6102003837.50000004623
11Denesha Stallworthśrodkowa1262203837.500066100.01520
12Julia Adamowiczniska skrzydłowa02100020.0040.00002001
13Julie McBriderozgrywająca5710001250.01425.00000752
63Justyna Żurowska-Cegielskasilna skrzydłowa151222071070.00001250.04814
 Suma 68471860184242.981844.481080.012351516

Szczegóły

Data Czas Rozgrywki Sezon Kolejka
21 lutego 2018 (środa) 17:00 EBLK 2017/2018 19