Artego Bydgoszcz vs Basket 90 Gdynia

Wyniki

EBLK 2017/2018

Artego Bydgoszcz
Arka Gdynia
92 - 85
Final Score
1 2 3 4 DO W
Artego Bydgoszcz 28 13 15 26 10 92
Arka Gdynia 22 19 21 20 3 85
ZBI
36
AST
23
PRZ
6
BLK
4
FAU
16
ZBI
35
AST
15
PRZ
4
BLK
2
FAU
16
Statystyki Meczu
52.9%
Skuteczność rzutów z gry
35.0%
Skuteczność rzutów za 3
90.9%
Skuteczność rzutów osobistych
40.8%
Skuteczność rzutów z gry
46.4%
Skuteczność rzutów za 3
73.7%
Skuteczność rzutów osobistych

Relacja

Koszykarki Energa Basket Ligi Kobiet wróciły do gry po przerwie dla reprezentacji. W niedzielę Artego po zaciętym spotkaniu pokonało przed własną publicznością Basket 90 Gdynia 92:85.

Artego szybko objęło prowadzenie 4:0 po trafieniach Dragany Stanković i Julie McBride. W kolejnych minutach mecz się wyrównał. W drużynie gości dobrze radziła sobie Keehlah Cooper, z kolei w Artego strefę podkoszową zdominowała Dennesha Stallworth (17 punktów w I połowie meczu). Na pierwszą przerwę bydgoszczanki schodziły prowadząc 28:22.

Początek drugiej kwarty należał zdecydowanie do Gdynianek, po serii 7 punktów z rzędu objęły prowadzenie 29:28. Do końca tej odsłony mieliśmy rywalizację „kosz za kosz” zakończoną remisem 41:41. Po przerwie gdynianki skutecznie radziły rzutami z dystansu rękoma Cooper, Jeleny Skerović i Victorii Jankoskiej, dzięki czemu przed decydującą kwartą meczu prowadziły 62:56. Wydawało się że goście będą kontrolować do końca przebieg meczu, niemal niezawodna była Cooper, której bydgoszczanki nie były w stanie powstrzymać w obronie gdzie po faulach gospodyń kilkukrotnie gdyńska skrzydłowa miała okazję do akcji 2+1. Z kolei w szeregach bydgoskich po przerwie obudziła się Jennifer O’Neill (7 punktów w 3 kwarcie, 24 punkty w całym meczu).

Pierwsze prowadzenie po przerwie Artego objęło w ostatniej minucie meczu właśnie po trafieniu O’Neill, a do dogrywki doprowadziła Cooper trafiając jeden rzut osobisty.

Dogrywkę lepiej wytrzymały zawodniczki Artego, które decydującą odsłonę wygrały 10:3 i mogły się cieszyć z końcowej wygranej.

Filmy

Artego Bydgoszcz

# Zawodnik Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
00Jennifer O’Neillrozgrywająca / rzucająca24621091560.03475.00000611
7Agnieszka Szott-Hejmejniska skrzydłowa540002450.01250.00000400
8Elżbieta Międzikrzucająca5323021020.01714.35683.30313
10Dragana Stankovićśrodkowa211141481080.000055100.02912
11Denesha Stallworthśrodkowa23411091369.20000001324
12Julia Adamowiczniska skrzydłowa00200020.0010.00000011
13Julie McBriderozgrywająca146110061250.02633.30002413
63Justyna Żurowska-Cegielskasilna skrzydłowa02100020.00000001112
 Suma 92362364366852.972035.0101190.9630816

Arka Gdynia

Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
 85351542297140.8132846.4141973.710251016

Szczegóły

Data Czas Rozgrywki Sezon Kolejka
18 lutego 2018 (niedziela) 17:00 EBLK 2017/2018 18