Energa Toruń vs Artego Bydgoszcz

Wyniki

EBLK 2017/2018

Energa Toruń
Artego Bydgoszcz
76 - 85
Final Score
1 2 3 4 DO W
Energa Toruń 25 16 16 17 2 76
Artego Bydgoszcz 16 16 19 23 11 85
ZBI
37
AST
21
PRZ
4
BLK
4
FAU
17
ZBI
24
AST
26
PRZ
19
BLK
2
FAU
16
Statystyki Meczu
47.5%
Skuteczność rzutów z gry
47.4%
Skuteczność rzutów za 3
84.6%
Skuteczność rzutów osobistych
42.9%
Skuteczność rzutów z gry
38.1%
Skuteczność rzutów za 3
77.3%
Skuteczność rzutów osobistych

Relacja

Artego przystąpiło do meczu w zaledwie ośmioosobowym zestawieniu, ze względu na udział części zawodniczek w finale turnieju strefowego U22 w Aleksandrowie Łódzkim.

Mecz rozpoczął się od skutecznego szybkiego ataku Julie McBride – Elżbieta Międzik zakończonego przez kapitan Artego. W kolejnych minutach bydgoszczanki zwiększyły swoją przewagę i wydawało się że podrażnione czwartkową porażka w EuroCup odniosą zdecydowane zwycięstwo. Zawodniczki trenera Tomasza Herkta starały się grać efektownie i często dzieliły się piłką, jednak Widzew skutecznie bronił się przed ich atakami, a po serii trafień Klaudii Gertchen i lepszej grze na atakowanej tablicy wyszedł na prowadzenie i wygrał tą odsłonę 17:16.

W drugiej części nadal oglądaliśmy bardzo wyrównaną rywalizacje i żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi, ale dzięki znacznie lepszej grze na bronionej tablicy to miejscowe na przerwę schodziło z prowadzeniem 33:31.

Dopiero w drugiej połowie na parkiecie zaznaczyła się wyraźna przewaga Artego, które po dobrym fragmencie gry i serii celnych rzutów Julii Adamowicz prowadziło już 56:42. Do końca meczu sytuacja już się nie zmieniła i Artego mimo osłabionego składu utrzymało pewne zwycięstwo do końca.

Filmy

Energa Toruń

# Zawodnik Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
Zawodniczki Energa Toruń-000000000000000000
 Suma 76372144285947.591947.4111384.6730417

Artego Bydgoszcz

# Zawodnik Pozycja PKT ZBI AST PRZ BLK RGC RGW RG% R3C R3W R3% ROC ROW RO% ZBA ZBO STR FAU
00Jennifer O’Neillrozgrywająca / rzucająca26263091850.02366.766100.00232
7Agnieszka Szott-Hejmejniska skrzydłowa11456141040.01333.32633.30401
8Elżbieta Międzikrzucająca01500050.0050.00001002
10Dragana Stankovićśrodkowa760302633.30003475.00621
11Denesha Stallworthśrodkowa650203742.90000002303
12Julia Adamowiczniska skrzydłowa1534005955.63560.022100.02111
13Julie McBriderozgrywająca604302633.32540.00000023
14Karolina Pobożysilna skrzydłowa / środkowa00100010.00000000000
63Justyna Żurowska-Cegielskasilna skrzydłowa1431215862.500044100.00313
 Suma 852426192307042.982138.1172277.3519916

Szczegóły

Data Czas Rozgrywki Sezon Kolejka
14 stycznia 2018 (niedziela) 17:00 EBLK 2017/2018 15